Czy potrzebuję prawnika dla mojej firmy?

Czy potrzebuję prawnika dla mojej firmy?

W czasach szybkiego rozwoju gospodarczego i rosnącej konkurencji pomoc prawna w przedsiębiorstwie jest niezbędna. Prawnik w dzisiejszych realiach to nie tylko wsparcie firmy odnośnie bieżącej pomocy prawnej, ale również w zakresie jej długotrwałego rozwoju.

Porady prawne dla firm

Prowadzenie własnej działalności powiązane jest z szeregiem kwestii, które wiążą się z licznymi formalnościami i wymagają dokładnej znajomości przepisów prawnych. Większość przedsiębiorców „zmaga się” z takimi czynnościami jak zatrudnianie pracowników, planowanie i realizacja inwestycji czy zawieranie umów z kontrahentami. Warto w takich sytuacjach zasięgnąć fachowej opinii prawnika, co ma znaczący wpływ na jakość realizowanych formalności, a niejednokrotnie także pozwala uniknąć dodatkowych, późniejszych wydatków. Co więcej, specjalista z wykształceniem prawniczym jest w stanie zwrócić uwagę również na takie szczegóły, które dla osoby bez doświadczenia mogą wydawać się pozornie błahe.

Doradztwo prawne – zakres

W dzisiejszych czasach prawnik nie jest wyłącznie osobą, która pisze umowy i wyjaśnia wszystkie zawiłości obowiązujących przepisów. Obecnie jest to przede wszystkim ten, kto kompleksowo oceni zagadnienie, z którym się do niego trafi. Co więcej, prawnik wskaże także wszystkie możliwe ścieżki działań wraz z ich prawdopodobnymi skutkami. Podczas reprezentowania firmy przed urzędami czy sądami prawnik jest właściwą osobą, która podejmie odpowiednie działania. Jest to o tyle istotne, że na wszystkie nieścisłości natury prawnej związane z prowadzoną działalnością gospodarczą należy zareagować jak najszybciej. W ten sposób uniknąć wielu niekorzystnych dla przedsiębiorstwa konsekwencji.

Obsługa prawna firm to świadczenie kompleksowej pomocy prawnej przedsiębiorcom. Szeroki wachlarz oferowanych usług dla naszych Klientów, daje nam poczucie, iż będziemy w stanie zapewnić pomoc przedsiębiorcom przy każdym problemie prawnym, który stanie na ich drodze. Świadczone przez nas usługi prawne dla firm polegają w szczególności na:

 • – reprezentacji klienta w sprawach sądowych, przed organami administracji publicznej i organami innych instytucji publicznych na terenie Wrocławia, Opola, Poznania i całego kraju;
 • – sporządzaniu i opiniowaniu umów;
 • – sporządzaniu opinii prawnych;
 • – reprezentowaniu klienta w negocjacjach;
 • – dochodzeniu należności;
 • – pomocy prawnej w bieżącej działalności gospodarczej;
 • – pomocy prawnej w postępowaniach upadłościowych.

Zapewniając elastyczne i komfortowe zasady współpracy mamy świadomość tego, że sprawna obsługa prawna firm to podstawa sukcesu każdego przedsiębiorstwa.

Biuro porad prawnych Wrocław

Dlaczego dobry prawnik jest pomocny nie tylko wtedy, kiedy w firmie występują problemy?

 1. Bieżące wsparcie – od chwili podjęcia decyzji o założeniu działalności, przedsiębiorca musi dokonać wielu wyborów, które będą obowiązywać przez cały czas trwania firmy. Poza pierwszym wyborem formy prawnej prawnej prowadzenia działalności gospodarczej, pomoc prawna może być przydatna w kwestii zobowiązań przedsiębiorstwa jak i innych działań.
 2. Zawieranie umów – nieodłącznym elementem działalności firmy jest zawieranie umów z klientami i współpracownikami. Bez względu na ich rodzaj ważne jest zachowanie ich poprawności formalno-prawnej, która pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji. Dobrze skonstruowana umowa pomoże w ochronie interesów i wizerunku przedsiębiorstwa.
 3. Dokumentacja – poza podstawowymi dokumentami, jakimi są umowy, przedsiębiorstwo niekiedy wymaga sporządzenia regulaminu, dokumentacji pracowniczej a także ewentualnej spornej i sądowej. Prawnik to osoba, która pozwoli kompleksowo spojrzeć na dany problem (często jeszcze zanim on się pojawi!), i która zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie.
 4. RODO – z dniem 25 maja 2018 r. obowiązują nowe przepisy o Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych, które wprowadziły w życie niejednego przedsiębiorcy zamieszanie. Informacji w internecie można znaleźć wiele, ale tylko dobry prawnik będzie w stanie zastosować przepisy i informacje wcielając je w życie i codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. W kwestiach ochrony danych indywidualna jest to niezbędne, by zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy oraz jej wizerunku.

Biuro doradztwa prawnego

Wiele problemów prawnych firm wynika z braku właściwej informacji lub błędnej interpretacji obowiązujących przepisów prawnych czy zapisów umów. Firmy często działają po omacku nie decydując się na wsparcie prawnika i ryzykują podjęciem złych decyzji, których skutki odbijają się potem na ich biznesie. Konsekwencje finansowe czy prowadzenie sporów sądowych to tylko niektóre z nich. Warto o tym pomyśleć i zaufać profesjonalnemu doradcy.

0

Related Posts

Odszkodowanie oraz zadośćuczynienie –…

Wykonywanie zawodu adwokata wiąże się z odgrywaniem różnorodnych ról w procesie karnym – raz pełnimy obowiązki obrońcy oskarżonego, aby za chwilę usiąść po drugiej stronie i walczyć o poszanowanie praw…
Przeczytaj

Nagranie rozmowy, jako dowód…

Rozwój technologiczny przyczynił się niewątpliwie do usprawnienia postępowania dowodowego zarówno w postępowaniu karnym, jak i postępowaniu cywilnym. Każdy z nas może obecnie wyciągnąć telefon z kieszeni spodni i zrobić zdjęcie…
Przeczytaj

Zmiany w fakturowaniu od…

We wrześniu tego roku Sejm rozpoczął prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Projekt ten zakłada wprowadzenie możliwości wystawiania…
Przeczytaj