Czy potrzebuję prawnika dla mojej firmy?

W czasach szybkiego rozwoju gospodarczego i rosnącej konkurencji pomoc prawna w przedsiębiorstwie jest niezbędna. Prawnik w dzisiejszych realiach to nie tylko wsparcie firmy odnośnie bieżącej pomocy prawnej, ale również w zakresie jej długotrwałego rozwoju.

Porady prawne dla firm

Prowadzenie własnej działalności powiązane jest z szeregiem kwestii, które wiążą się z licznymi formalnościami i wymagają dokładnej znajomości przepisów prawnych. Większość przedsiębiorców „zmaga się” z takimi czynnościami jak zatrudnianie pracowników, planowanie i realizacja inwestycji czy zawieranie umów z kontrahentami. Warto w takich sytuacjach zasięgnąć fachowej opinii prawnika, co ma znaczący wpływ na jakość realizowanych formalności, a niejednokrotnie także pozwala uniknąć dodatkowych, późniejszych wydatków. Co więcej, specjalista z wykształceniem prawniczym jest w stanie zwrócić uwagę również na takie szczegóły, które dla osoby bez doświadczenia mogą wydawać się pozornie błahe.

Doradztwo prawne – zakres

W dzisiejszych czasach prawnik nie jest wyłącznie osobą, która pisze umowy i wyjaśnia wszystkie zawiłości obowiązujących przepisów. Obecnie jest to przede wszystkim ten, kto kompleksowo oceni zagadnienie, z którym się do niego trafi. Co więcej, prawnik wskaże także wszystkie możliwe ścieżki działań wraz z ich prawdopodobnymi skutkami. Podczas reprezentowania firmy przed urzędami czy sądami prawnik jest właściwą osobą, która podejmie odpowiednie działania. Jest to o tyle istotne, że na wszystkie nieścisłości natury prawnej związane z prowadzoną działalnością gospodarczą należy zareagować jak najszybciej. W ten sposób uniknąć wielu niekorzystnych dla przedsiębiorstwa konsekwencji.

Obsługa prawna firm to świadczenie kompleksowej pomocy prawnej przedsiębiorcom. Szeroki wachlarz oferowanych usług dla naszych Klientów, daje nam poczucie, iż będziemy w stanie zapewnić pomoc przedsiębiorcom przy każdym problemie prawnym, który stanie na ich drodze. Świadczone przez nas usługi prawne dla firm polegają w szczególności na:

 • – reprezentacji klienta w sprawach sądowych, przed organami administracji publicznej i organami innych instytucji publicznych na terenie Wrocławia, Opola, Poznania i całego kraju;
 • – sporządzaniu i opiniowaniu umów;
 • – sporządzaniu opinii prawnych;
 • – reprezentowaniu klienta w negocjacjach;
 • – dochodzeniu należności;
 • – pomocy prawnej w bieżącej działalności gospodarczej;
 • – pomocy prawnej w postępowaniach upadłościowych.

Zapewniając elastyczne i komfortowe zasady współpracy mamy świadomość tego, że sprawna obsługa prawna firm to podstawa sukcesu każdego przedsiębiorstwa.

Biuro porad prawnych Wrocław

Dlaczego dobry prawnik jest pomocny nie tylko wtedy, kiedy w firmie występują problemy?

 1. Bieżące wsparcie – od chwili podjęcia decyzji o założeniu działalności, przedsiębiorca musi dokonać wielu wyborów, które będą obowiązywać przez cały czas trwania firmy. Poza pierwszym wyborem formy prawnej prawnej prowadzenia działalności gospodarczej, pomoc prawna może być przydatna w kwestii zobowiązań przedsiębiorstwa jak i innych działań.
 2. Zawieranie umów – nieodłącznym elementem działalności firmy jest zawieranie umów z klientami i współpracownikami. Bez względu na ich rodzaj ważne jest zachowanie ich poprawności formalno-prawnej, która pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji. Dobrze skonstruowana umowa pomoże w ochronie interesów i wizerunku przedsiębiorstwa.
 3. Dokumentacja – poza podstawowymi dokumentami, jakimi są umowy, przedsiębiorstwo niekiedy wymaga sporządzenia regulaminu, dokumentacji pracowniczej a także ewentualnej spornej i sądowej. Prawnik to osoba, która pozwoli kompleksowo spojrzeć na dany problem (często jeszcze zanim on się pojawi!), i która zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie.
 4. RODO – z dniem 25 maja 2018 r. obowiązują nowe przepisy o Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych, które wprowadziły w życie niejednego przedsiębiorcy zamieszanie. Informacji w internecie można znaleźć wiele, ale tylko dobry prawnik będzie w stanie zastosować przepisy i informacje wcielając je w życie i codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. W kwestiach ochrony danych indywidualna jest to niezbędne, by zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy oraz jej wizerunku.

Biuro doradztwa prawnego

Wiele problemów prawnych firm wynika z braku właściwej informacji lub błędnej interpretacji obowiązujących przepisów prawnych czy zapisów umów. Firmy często działają po omacku nie decydując się na wsparcie prawnika i ryzykują podjęciem złych decyzji, których skutki odbijają się potem na ich biznesie. Konsekwencje finansowe czy prowadzenie sporów sądowych to tylko niektóre z nich. Warto o tym pomyśleć i zaufać profesjonalnemu doradcy.

0

Related Posts

Odszkodowanie za błąd medyczny

Postępowanie lekarza niezgodne z aktualną wiedzą medyczną oraz niezachowanie przez niego należytej ostrożności może nieść za sobą poważne skutki dla pacjenta, który może stracić zdrowie lub życie. W sytuacji takiej…
Przeczytaj

Czym jest zasiedzenie nieruchomości?

Jednym ze sposobów nabycia własności nieruchomości jest zasiedzenie.   Co to jest zasiedzenie nieruchomości i kiedy się je orzeka? Kwestię zasiedzenia regulują przepisy Kodeksu cywilnego, a dokładniej – art. 172…
Przeczytaj

Prawne konsekwencje niepłacenia alimentów

Niepłacenie alimentów jest przestępstwem, które reguluje art. 209 Kodeksu karnego. Przepis ten przewiduje, że każdy, kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą…
Przeczytaj